fbpx

Najczęściej zadawane pytania

 

Czytałem Twoje historie z podróży na Facebooku. Dlaczego miałbym zamówić książkę?

Książka nie jest drobiazgowo przerżniętą kopią „bloga”. Sam miałbym wątpliwości, czy wydać hajsy na coś, co już wcześniej czytałem. Czym więc różni się od starych, fejsbukowych relacji? Po pierwsze, podobnie jak w przypadku pierwszej części Na waleta bez bileta, dopisałem nowe historie, których nigdy dotąd nie publikowałem. A jeśli już to robiłem,  to dość ogólnikowo, w telegraficznym skrócie. Po drugie, każdy tekst był redagowany od zera. Niektóre rozwijałem o nowe wątki, inne wzbogacałem o kulturowe smaczki – tak, żeby przeciętny Kowalski, faktycznie dowiedział się czegoś więcej o krajach, które mają w mediach słaby PR. Po trzecie, podczas mej internetowej abstynencji, podrasowałem styl i nabrałem nowego spojrzenia na tworzenie tekstów. Znaczy to tyle, że klimat opowieści miejscami przeplata się z elementami reportażu. Nie chciałem, aby wyszła z tego typowo sucha relacja selfie-podróżnicza, dlatego sięgnąłem do twórczości tych, którzy piszą reportaże zawodowo.

To czym ta książka właściwie jest? Powieścią? Reportażem?

Druga część Na waleta bez bileta to przede wszystkim zbiór opowiadań. Celem tej książki nie jest zdobycie Travelera Roku za wnikliwą próbę opisania świata tylko dostarczenie Ci, Drogi Czytelniku, chwili relaksu i inspiracji, nie stroniąc od dialogów, wartkiej akcji i humoru.

Czyli jest zabawnie?

            Nie mi to finalnie oceniać, ale Pani z drukarni, która przeczytała wersję przed puszczeniem do druku, powiedziała tak:
            Panie Konradzie, jak ta książka wyjdzie na świat, to będzie dowód, że 2 centymetry grubości potrafią sprawić kobiecie przyjemność.
            Jeśli to nie kurtuazja z jej strony, to jakaś nadzieja jest.

Inne pytania:

Czy Twoje książki mogę kupić w księgarniach?
Niestety nie, jestem jedynym dystrybutorem. Można je zamówić wyłącznie na tej stronie.

Ile trzeba czekać na zakupione książki?
Książki są wysyłane maksymalnie w ciągu 2 dni od momentu zaksięgowania wpłaty. Można więc bezpiecznie założyć, że pod wskazany adres docierają w ciągu tygodnia.

Czy mogę zamówić Twoje książki z autografem i dedykacją?
Tylko w okresie przedsprzedażowym. Po tym terminie będzie to po prostu niemożliwe, gdyż wtedy nie będzie mnie w Polsce. Ale! Zakładając, że wrócę w jednym kawałku, zapewne zorganizuję taką możliwość 🙂

Mieszkam poza Polską. Wysyłasz książki za granicę?
Nie. Paczki wysyłam tylko na terytorium kraju. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to wysyłka na adres Twoich znajomych/rodziny w Polsce. Przy najbliższej okazji, mogą Ci przekazać książkę.

Czy planujesz wydać ebooka?
Póki co nie mam takich planów 🙂

Mam inne pytania. W jaki sposób mogę je zadać?
Napisz po prostu na adres nawaletabezbileta@wp.pl i postaram się udzielić odpowiedzi tak szybko jak to możliwe.