Autostopem do Kambodży

Nieprzewidywalność. Spontan. Euforia. Pierwotna radość. Boląca gęba od uśmiechu. Autostop nie tylko fascynuje. To podstępne cholerstwo uzależnia jak kokaina, wprowadzając w stan emocjonalnej bomby. Spróbujesz raz – przepadłeś.


16 008

kilometrów autostopem

7

krajów

75

dni podróży

342

strony

21

lat, kiedy postanowiłem wszystko opisać

Cena książki: 42,90 zł

 

 

Czym różni się Twoja książka od innych o podróżowaniu?
Dlaczego miałbym wybrać właśnie ją?

Problemem książek podróżniczych jest to, że większość z nich jest napisana zbyt grzecznie, bez temperamentu i na jedno kopyto. Ja postanowiłem pisać o wszystkim szczerze, tak jak rzeczywiście było. W mojej książce nie przeczytasz tysiąc pięćset osiemdziesiątej siódmej porady z cyklu „gdzie zjeść żabie udka w Paryżu”. O to pytajcie Makłowicza. Książka z serii Na waleta bez bileta to opowieść napisana żywym, dosadnym i jednocześnie humorystycznym językiem. Dowiecie się m.in. jak:

  • ścigałem polską ciężarówkę za Uralem,
  • obozowałem nad Bajkałem,
  • poznałem wizualnie dyskusyjną żonę na autostradzie w Chinach,
  • wylądowałem w kopalni złota w Kambodży,
  • woziłem się chińskimi radiowozami,
  • i jak mogłem skończyć w Bangkoku niczym bohaterowie komedii Kac Vegas.

Wydaje mi się, że najbardziej zaskakujący może być jeden z rozdziałów, który różni się zupełnie od reszty książki. Rozdział wyjątkowo osobisty. Zamiast lać wodę i przekonywać do wyruszenia w świat, podzieliłem się istotnym kawałkiem swojego życia, z którego dowiesz się, co tak naprawdę skłoniło mnie do podróżowania w ten sposób. Nie ukrywam, że jako nastolatek z dziewiczym jeszcze wąsem, dostałem od życia wilgotną ścierą. Myślę, że właśnie ta historia może być dla Was najbardziej inspirująca. Nie tylko podróżniczo. Ale również życiowo.


 

Śledziłem Twoje podróże na Facebooku.
Po cholerę mi Twoja książka?

Książka nie jest drobiazgowo przerżniętą kopią bloga. Sam nie wydałbym forsy na coś, co już wcześniej czytałem. Więc kompletnie ją przeredagowałem, podrasowałem styl, a także dopisałem nowe historie, których nigdy wcześniej nie opublikowałem. Na koniec podzieliłem się osobistym kawałkiem życia, o którym mało komu opowiadam.

PS. Nie upiększam świata, mój styl nie musi się każdemu podobać. Dlatego nie współpracuję z wydawnictwami. Nade wszystko cenię sobie pisanie o rzeczywistości takiej, jaką widziałem. Czyli o prawdziwej. Więc piszę o prawdziwych historiach, nie zastanawiając się, jak „wypada” opowiadać. Takie podejście ma swoje minusy, bo wydanie i promocja książki na własną rękę to cięższa harówa, niż naskrobanie tych wypocin. Kupując książkę, wspierasz mnie ogromnie. Twój egzemplarz to moje kolejne przygody – do zamknięcia w następną okładkę.

 

FAQ – Pytania i odpowiedzi

 

 

Czy książkę można kupić w księgarniach?
Niestety nie. Jestem jedynym dystrybutorem książki. Można ją kupić tylko i wyłącznie na tej stronie lub poprzez Facebooka.

Ile trzeba czekać na zakupioną książkę?
Książki kupione w przedsprzedaży będę wysyłać w okolicach 2 listopada 2017r. Dostawa zajmie ok. 3 dni roboczych. Dokładny termin natomiast, zależy od mocy przerobowych drukarni. O całym procesie druku nakładu będę pisać na bieżąco na fanpejdżu.

Czy mogę zamówić Twoją książkę z autografem?
Tylko w okresie przedsprzedażowym. Po tym terminie zlecam wysyłkę firmie zewnętrznej i fizycznie będzie to niemożliwe. Zaoszczędzony w ten sposób czas poświęcę na dokończenie drugiej książki i przygotowania do kolejnej wyprawy.

Mieszkam poza Polską. Wysyłasz książki za granicę?
Tylko jeśli zakupisz książkę przed dniem oficjalnej premiery, czyli do 26 listopada 2017r. Potem paczki wysyłam tylko na terytorium Polski. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to wysyłka do Twoich znajomych/rodziny w Polsce. Przy najbliższej okazji, mogą Ci przekazać książkę.

W jaki sposób wysyłasz?
Książki zakupione w okresie przedsprzedaży będę wysyłać osobiście z podpisem. Potem wyruszam na rok w kolejną podróż. Wysyłką zajmie się firma logistyczna, a ja będę w tym czasie dla Was pisać i pakować się w kolejne grube akcje.

Czy planujesz wydać ebooka?
Chciałbym wierzyć, że nie wylądowałby na Chomikuj.pl

 

Masz inne pytanie? Wal jak w dym!

Kliknij tutaj, aby kupić książkę.